Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling range | 1-10 g |
| Filling speed | 80-120 pack/min |
| Machine type | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Filling system | Weigh filler |
| Head type | Two head |
| Power load | 3 kW |
| Usage/Application | Dry Injectable |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Contact material | SS316L |
| Packaging type | Bottle, Container |
| Machine material | SS316 |
| Power | 2 HP |
| Phase | Single Phase |
| Phase type | Three phase |
Additional Information: