Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Production Capacity | 60 BPM |
| Bottle Type | Bottle |
| Machine Type | Double Side Labeling |
| Label Position | Front and Back |
| Application | Bottle Labelling |
| Bottle Shape | Flat |
| Automation Grade | Automatic |
| Number Of Sides | 2 |
| Container Volume Compatibility | Up to 50 ml |
| Industry Application | Cosmetics & Personal Care, Oil & Lubricant, Agrochemical, Food & Beverage, Pharmaceutical |
| Label Application Method | Self Adhesive |
| Orientation | Vertical |
| Capacity | 51–100 BPM |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information: