Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Cup volume | 100-250 ml |
| Output | 20-40 pouches/min |
| Automation grade | Automatic |
| No. of Heads | 2 |
| No of heads | 2 head |
| Product type | Powder, Seeds, Granules, Detergent, Pulses, Tea |
| Packing style | Bottle |
| Structure material | SS304 |
| Mounted on | Conveyor line |
| Power | 2 HP |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Capacity | 2000 pouch/hour |
Additional Information: