Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling range | 1-10 g |
| Filling speed | 80-120 pack/min |
| Filling system | Vacuum Type |
| Head type | Single head |
| Power load | 2 kW |
| Usage/Application | Pharma |
| Machine Type | Automatic |
| Voltage | 440 V |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 7200 vials /Hour |
| Phase | Three Phase |
| Contact material | SS316L |
| Phase type | Three phase |
| Packaging type | Container, Bottle |
| Machine material | SS316 |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | Ambica Engineers |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Filling range | 1-10 g |
| Filling speed | 80-120 pack/min |
| Machine type | Automatic |
| Automation Grade | Automatic |
| Filling system | Weigh filler |
| Head type | Two head |
| Power load | 3 kW |
| Usage/Application | Dry Injectable Powder Filling |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 220 V |
| Pressure | 120 Bar |
| Contact material | SS316L |
| Packaging type | Bottle, Container |
| Machine material | SS316 |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Phase type | Three phase |
Additional Information: