Product Details:
| Bottle Type | Round |
| Capacity | 60 BPM |
| No. Of Heads | 2 |
| Machine Type | Automatic |
| Labeling Sides | Single Side |
| Warranty | 1 Year |
| Driven Type | Electric |
| Production Capacity | 3000-3600 bottles/hour |
| Brand | Ambica Engineers |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Seal Type | Heat Seal |
| Machine Automation | Semi Automatic |
| Sealing Capacity | 1000 bph |
| Capacity | 20 BPM |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Bottle Volume | 100 ml |
| Neck Diameter | 22 mm |
| Power Consumption | 1 kW |