Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Packaging Type | Bottle |
| Automatic Grade | Automatic |
| Number of Heads | 1 |
| Capacity | 40 packets/min |
| Power Consumption | 3 kw |
| Warranty | 1 Year |
| Suitable to Pack | Pickle |
| Net Weight | 100 kg |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 2 HP |
We are engaged as one of the leading Manufacturers, Exporters, Trader, Importer and Wholesaler of Liquid Filling Machine, Packaging Machine, Powder Filling Machine, Measuring and Cuplacement Machine, Automatic Viscous Liquid Filling Machines, Capping Machine, etc. Our range is renowned for its low noise level, high tensile strength, and corrosion resistance features.
Additional Information:
- Production Capacity: 100 gram to 1000 gram
- Delivery Time: 4 - 6 weeks